Întreprinderile de stat „Termoelectrica” și „RED Nord” ar putea fi deconectate de la gazele naturale, din cauza datoriilor, avertizează șeful Moldovagaz, Vadim Ceban.
El a informat că datoria Termoelectrica este de 103,58 de milioane de lei, iar a RED Nord – 100 de milioane de lei. Alte peste 155,6 milioane de lei sunt datoriile consumatorilor non-casnici, iar datoriile consumatorilor casnici sunt de circa 126,5 milioane de lei.








