Apel disperat al medicilor: ,Dacă aveți încă părinți, vaccinați-i!

Avertisment din partea autorităților din Italia: Cei nevaccinați să-și asume cheltuielile pentru spitalizare ACTUAL

Un nou apel a fost lansat de medicii din România pentru vaccinare, după ce în ultima lună, în fiecare zi peste 10.000 de oameni au fost confirmați Covid-19 și peste 400 și 500 de români au murit, în fiecare zi.

„Trăim în România, o ţară europeană, o ţară educată priveşte spre Europa şi se vaccinează! Dacă aveţi încă părinţi, vă rog, vaccinaţi-i! Dacă vreţi ca copiii voştri să aibă doi părinţi, vaccinaţi-vă! Numai aşa vom putea depăşi momentele grave prin care trecem. Credeţi-mă că e nevoie ca toţi să înţelegeţi mesajul. Vaccinaţi-vă!”, a transmis jVictoria Bîrluţiu, şef al Secţiei infecţioase din Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu, în mesajul postat pe pagina de Facebook a Spitalului.

Menționăm că și Republica Moldova se confruntă cu tot mai multe cazuri și decese asociate COVID-19.

sinteza.org

Lasă un răspuns