Primăria municipiului Chișinău informează că pe data de 18 februarie, în intervalul orelor 12:00-18:00, cele două puncte de vaccinare mobile își vor continua activitatea. Acestea se vor afla în sectorul Centru al capitalei.
- troleibuzul va fi la adresa șos. Hâncești / str. Academiei, adiacent mini-market „Fidesco”,
- autobuzul va staționa pe str. Armenească, parcarea la intrarea în Piața Centrală.
Cetățenii au posibilitatea de a se imuniza la cele două puncte de vaccinare mobile până la finele lunii februarie.
Oamenii pot identifica ușor unitățile, după inscripțiile pe partea exterioară a acestora, în susţinerea Campaniei de vaccinare anti-Covid.








