Primarul General al municipiului Chișinău, Ion Ceban va munci de la distanță în următoarea perioadă, motivul fiind prezența virusului COVID- 19 în familia acestuia.
Edilul a relatat printr-o postare pe pagina sa de Facebook că în zilele apropiate urmează să aibă grijă de membrii familiei sale. Totodată, el a precizat că testul său este negativ, însă a ales să se afle în autoizolare alături de familie.
„În aceste zile am grijă de familie. Covidul a venit și la noi. Ieri, testul meu a arătat negativ, dar stau și eu în izolare. În următoarele zile voi munci de la distanță. Suntem bine! Aveți grijă de Dvs și cei apropiați!”, a menționat edilul.
De precizat că Primarul Ion Ceban s-a imunizat vara trecută cu vaccinul AstraZeneca.








