Joi, 4 noiembrie, în intervalul orelor 10:00-18:00, cele două puncte de vaccinare mobile se vor afla în următoarele locații:
- troleibuzul va fi în sectorul Buiucani, str. Alba Iulia, adiacent Piața „Delfin”,
- autobuzul se va deplasa în satul Colonița, str. Hipocrate, 3, Centrul de Sănătate.
Cetățenii au posibilitatea de a se imuniza la cele două puncte de vaccinare mobile până la sfârșitul lunii noiembrie. Oamenii pot identifica ușor unitățile, după inscripțiile pe partea exterioară a acestora, în susţinerea Campaniei de vaccinare anti-COVID-19.
Până astăzi, în Republica Moldova, 882.075 de persoane s-au vaccinat complet contra COVID-19.








