Site icon sinteza.org

Începerea sezonului de încălzire este pus sub semn de întrebare din cauza datoriilor de milioane

Începerea sezonului de încălzire este pus sub semn de întrebare din cauza datoriilor de milioane

Întreprinderile de stat „Termoelectrica” și „RED Nord” ar putea fi deconectate de la gazele naturale, din cauza datoriilor, avertizează șeful Moldovagaz, Vadim Ceban.

El a informat că datoria Termoelectrica este de 103,58 de milioane de lei, iar a RED Nord – 100 de milioane de lei. Alte peste 155,6 milioane de lei sunt datoriile consumatorilor non-casnici, iar datoriile consumatorilor casnici sunt de circa 126,5 milioane de lei.

Exit mobile version