Vom plăti încă MAI MULT pentru gaz? Moldovagaz a cerut MAJORAREA tarifelor pentru consumatori

VIDEO// Chicu o contrazice pe Gavrilița: Negocierile privind prețul la GAZ o face Guvernul ACTUAL

Moldovagaz a cerut majorarea tarifelor pentru consumatorii finali de gaze naturale, a anunțat directorul general al companiei, Vadim Ceban. El nu a precizat cu cât a cerut creșterea prețului, doar că se află în consultări cu ANRE.

Amintim că începând de azi, prețul de import la gazele naturale este de 1881 USD pentru o mie de metri cubi, cu peste 422 USD mai mult decât în luna august.

Revenim cu detalii..

sinteza.org

Lasă un răspuns