Site icon sinteza.org

VIDEO// Igor Grosu oferă un răspuns ferm PLDM-ului: PAS nu racolează primarii

Igor Grosu va candida la șefia PAS. Congresul va avea loc la 15 mai

Președintele Parlamentului și liderul Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS), Igor Grosu, a venit cu o reacție după ce Partidul Liberal Democrat din Moldova (PLDM) a acuzat PAS că apelează la practici de corupere a aleșilor locali, folosite în perioada statului capturat.

Mai exact, reprezentanții PLDM au spus că primesc semnale de la colegi din teritoriu, care ar demonstra că PAS folosește toate mijloacele posibile și imposibile pentru a racola primarii, consilierii raionali și locali, și au cerut de la Igor Grosu, încetarea imediată a acestei practici vicioase.

La rândul său, Igor Grosu a declarat în cadrul unei emisiuni de la TV8 că PAS nu racolează primarii, iar dacă cei de la PLDM erau mai curajoși, „dădeau un telefon și spuneau, auzi băi Igor este acolo un caz, dar nu au făcut-o”.

„Eu am văzut scrisoarea, dar dacă erau așa mai curajoși dădeau un telefon și spuneau, auzi băi Igor este acolo un caz, te rog vorbește cu colegii, nu s-a întâmplat lucru acesta, dar dacă ei au ales această modalitate până la cazuri concrete. Mă scuzați, eu mă ocup cu alte lucruri mai importante. Cazuri concrete să mi se spună cine și unde”, a declarat Grosu.


Exit mobile version