VIDEO// Igor Dodon scăldat în aplauze la Bălți de mii de oameni. Cum a fost întâlnit liderul PSRM

Întâlnire călduroasă la Bălți, acolo unde Igor Dodon are în această seară o întrevedere cu electoratul. Peste o mie de cetățeni au venit să discute cu liderul PSRM, iar sala era neîncăpătoare. Oamenii l-au salutat cu aplauze pe președintele socialiștilor din Moldova. Momentul a fost publicat de către fostul președinte, pe pagina sa de Telegram.

”Împreună cu deputații socialiști, Bogdan Țîrdea, Alexandru Usatîi și Alexandr Nesterovschi, precum și cu reprezentanții Partidului Comuniștilor, le-am comunicat locuitorilor din capitala de nord despre realizările echipei noastre din ultimii ani și despre planurile pentru viitorul apropiat.

Am discutat diverse subiecte precum: protecția socială a populației, creșterea prețurilor la carburanți și la produsele alimentare, locuri de muncă, salarii și pensii decente, susținerea producătorului autohton, extinderea piețelor de desfacere, apărarea suveranității de imixtiunea din exterior și promovarea unei politici externe echilibrate.

Totodată, oamenii sunt de acord cu noi cu privire la necesitatea susținerii la alegerile din 11 iulie echipa de profesioniști care este reprezentată de Blocul Comuniștilor și Socialiștilor.

Doar echipa noastră este capabilă să pună capăt haosului din țară, să asigure protecția socială a oamenilor, să restabilească economia, să consolideze statalitatea.

Doar prin eforturi comune, vom obține succes!”, se arată în postare.

sinteza.org

Lasă un răspuns