Un procuror din Ialoveni a murit subit la locul de muncă

ACTUAL

Un procuror de 49 de ani din Ialoveni a murit subit la locul de muncă. Anunțul a fost făcut de Procuratura Generală care a transmis condoleanțe familiei, comunică MOLDPRES.

Potrivit sursei citate, procurorul Valeriu Dermenji a decedat la locul de muncă în dimineața zilei de astăzi, fiind implicat în activități de serviciu. 

„Întregul sistem al Procuraturii este profund marcat de acest eveniment tragic și deplânge alături de familie trecerea în neființă a colegului devotat, care a reușit să se evidențieze prin profesionalismul său, fiind exemplu de urmat pentru generațiile tinere de procurori.

În aceste clipe de profundă tristețe Procurorul General Ion Munteanu și tot sistemul Procuraturii transmit condoleanțe familiei și rudelor îndurerate”.

sinteza.org

Lasă un răspuns