Site icon sinteza.org

Președinta partidului „Renaștere” a avut o întâlnire cu organizațiile partidului din nordul țării. Despre ce au discutat

Natalia Parasca, președinta partidului „Renaștere”, a avut astăzi o întâlnire cu organizațiile de partid din Bălți și regiunile de nord ale țării.

Aceasta a discutat despre recenta vizită a conducerii partidului în Federația Rusă.

„Astăzi am avut o întîlnire a organizațiilor de partid ale Partidului ”Renaștere” din Bălți și regiunile de nord ale țării noastre. Am vorbit despre recenta vizită a conducerii partidului în Federația Rusă. Contactele directe cu șefii instituțiilor federale, liderii fracțiunilor parlamentare și șefii comisiilor din Consiliul Federației ne oferă oportunități unice de normalizare a relațiilor moldo-ruse”, a scris aceasta.

Parasca a mai menționat că în ciuda presiunilor și amenințărilor, numărul membrilor Partidului „Renaștere” continuă să crească rapid, datorită împărtășirii valorilor și idealurilor partidului de către majoritatea locuitorilor Moldovei.

Președinta partidului a subliniat determinarea partidului de a fi prezent în toate regiunile Republicii Moldova în viitorul apropiat.

„Am discutat și chestiuni interne ale partidului. În ciuda presiunilor și amenințărilor fără precedent, numărul membrilor Partidului ”Renaștere” crește rapid, deoarece valorile și idealurile noastre sunt împărtășite de majoritatea locuitorilor Moldovei. În curînd „Renașterea” va fi prezentă în toate regiunile Republicii Moldova!”, a conchis președinta partidului „Renaștere”.

Exit mobile version