Așadar, nenicul inchizitor, care și-a bătut joc de noi toți, atunci când i-a umilit în public pe părinții judecătorului Ion Chirtoacă, este și el un șarlatan, de rând cu toată gașca de la guvernare.
Investigația publicată astăzi de Cornelia Cozonac nu ne mai lasă nicio umbră de îndoială că circul organizat de PAS, numit pompos vetting și pre-vetting, este nu doar un spectacol de prost gust, ci și o adevărată amenințare asupra securității naționale. Și trebuie oprit urgent, iar cei care au participat la această farsă să-și dea demisia imediat. In corpore!
Despre ce fel de reformă în justiție mai putem vorbi după atâtea scandaluri?! Ce valoare mai pot avea deciziile luate de această structură, când vedem câtă putreziciune e interior?!
Gata, ajunge, ne-ați reformat destul, plecați! Cu tot cu veneticii voștri pe care i-ați adus aici să-și bată joc de noi! Maia Sandu, ai legătura!








