Site icon sinteza.org

Mai mulți cetățeni ar putea rămâne fără compensații. Site-ul realizat de guvern e nefuncțional, iar operatorii strâng din umeri

Mai mulți cetățeni ar putea rămâne fără compensații. Site-ul realizat de guvern e nefuncțional, iar operatorii strâng din umeri

Cetățenii care vor să obțină compensații la resursele energetice întâmpină mai multe dificultăți la înregistrarea pe site-ul guvernamental compensatii.gov.md.

Operatorii, angajați pentru a-i ajuta pe consumatori, strâng din umeri și le spun oamenilor să mai aștepte, dar deocamdată nu este clar cât timp trebuie de așteptat.

Redacția noastră a apelat la Centrul de asistență (08000 5000) și a raportat o problemă tehnică, care nu poate fi soluționată timp de câteva săptămâni. Operatorii ne-au sugerat să mai așteptăm 7-10 zile, deoarece sunt prea multe cereri, dar nu sunt siguri că problema se va rezolva, transmite Realitatea.

Precizăm că cererile pentru obținerea compensațiilor pot fi depuse până în data de 15 noiembrie.

Exit mobile version