Directorul S.A. „Moldovagaz”, Vadim Ceban, avertizează consumatorii casnici, persoanele juridice și organizațiile bugetare să plătească la timp facturile pentru gazele naturale consumate.
Prin intermerdiul unei postări pe canalul său de Telegram, Ceban menționează că datoriile acumulate se ridică la circa 112 milioane de lei.
„Valoarea totală a datoriilor pentru furnizarea de gaze naturale a consumatorilor casnici, persoanelor juridice și organizațiilor bugetare către S.A. „Moldovagaz”, pentru primul trimestru al anului 2022, este de circa 112 milioane lei. Pentru a evita declanșarea procedurii de oprire, vă rog să plătiți în timp util chitanțele primite”, a scris Ceban.

