Site icon sinteza.org

VIDEO// Ilan Șor: Voi face tot posibilul ca toate localitățile din Moldova să fie îngrijite și amenajate

estonia demonstreaza ca ilan sor are dreptate a redus accizele pentru importul de carburanti

Curățenia de primăvară și cea de dinainte de Paște este în toi, la Orhei. Mai multe artere principale din municipiu, inclusiv trotuarele, după ce au fost măturate, sunt spălate cu apă și șampon special. Ulterior, este aplicat marcajul rutier. Aceasta este o tradiție instituită la inițiativa liderului Partidului „ȘOR”, Ilan Șor. 

Potrivit lui Ilan Șor, primăvara reprezintă momentul potrivit pentru a face curățenie în casă, în curte, în minte și în suflet.

„Mă bucur că, la Orhei, se respectă tradiția, pe care am instituit-o acum câțiva ani, de a spăla străzile cu șampon special și de a aplica marcaje rutiere, cu respectarea standardelor de calitate. Astfel, Orhei rămâne a fi cel mai curat oraș din țară și voi face tot posibilul ca toate localitățile din Moldova să fie îngrijite și amenajate. Să devină locuri în care să vrei să revii și să nu vrei să pleci”, a menționat Ilan Șor.

În același timp, liderul formațiunii politice a ținut să anunțe că în scurt timp, va fi dat startul reabilitării străzilor din municipiul Orhei și va începe implementarea unor noi proiecte de infrastructură necesare pentru oameni.

Exit mobile version