Site icon sinteza.org

Primăria Chișinău restricționează accesul vizitatorilor în clădirea municipalității. Care este motivul

Primăria Chișinău restricționează accesul vizitatorilor în clădirea municipalității. Care este motivul

Primăria municipiului Chișinău informează că în perioada: 24 ianuarie – 20 februarie, a.c., accesul tuturor vizitatorilor în clădirea municipalității este restricționat, în contextul situației pandemice prin infecția COVID-19.  

Astfel, depunerea cererilor și eliberarea actelor solicitate de cetățeni se va efectua prin intermediul adresei de email: primaria@pmc.md și/sau prin poștă, pe adresa: MD 2012, mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 83. 

Conform dispoziției nr. 60-dc din 21.01.2022, în perioada: 24 ianuarie -20 februarie 2022, se instituie un program special de activitate în cadrul subdiviziunilor structurale ale administrației publice locale, prin atragerea la serviciu a personalului strict necesar pentru asigurarea funcționalității unității, a cărei activitate necesită prezența obligatorie la locul de muncă, inclusiv prin asigurarea muncii la distanță.   

Exit mobile version