Site icon sinteza.org

Gazprom amenință cu sistarea livrării gazelor naturale dacă Chișinăul nu achită în decurs de 48 de ore

VIDEO// Chicu o contrazice pe Gavrilița: Negocierile privind prețul la GAZ o face Guvernul

Concernul rus „Gazprom” a anunțat autoritățile de la Chișinău despre sistarea livrării a gazelor naturale în cazul în care, în decurs de 48 de ore, nu va primi plata datorată pentru data de 22 noiembrie pentru gazul furnizat, transmite Deschide, cu referire la RIA Novosti.

Sursa citată a mai adăugat că compania rusă este „extrem de dezamăgită” de neîndeplinirea de către R.Moldova a obligațiilor contractuale.

Știre în curs de actualizare!

Exit mobile version